Abielurikkumine


Iga päev, kui olen silmad lahti teinud ja näinud seda, mida nimetatakse „uueks päevaks”, täidab mind terve hommiku soov need uuesti kinni panna ja voodisse jääda. Aga tõusta on vaja.
Mul on suurepärane mees, kes armastab mind kirglikult, kellele kuulub igati auväärne investeerimisfond ja kes figureerib igal aastal – ehkki vastumeelselt – ajakirja Bilan koostatavas Šveitsi kolmesaja rikkaima inimese edetabelis.
Mul on kolm poega, nemad on minu „elu mõte” (nagu ütlevad mu sõbrannad). Varahommikul annan neile süüa ja saadan nad kooli – see on meie kodust viieminutilise jalutuskäigu kaugusel –, kus nad siis terve päeva õpivad, nii et mina saan tööd teha ja oma asju ajada. Pärast kooli vaatab nende järele filipiinlannast hoidja, kuni mina ja mu mees koju jõuame.
Mulle meeldib mu töö. Olen hinnatud ajakirjanik ja töötan populaarses ajalehes, mida leiab enam-vähem igalt meie kodulinna Genfi tänavanurgalt.
Kord aastas käime perega puhkusereisil, enamasti mõnes paradiislikus paigas, kus on imelised rannad, „eksootilised” linnad ja vaene rahvas, kelle taustal tunneme end veelgi rikkamana, privilegeeritumana, tänulikumana kõigi andide eest, millega elu meid on õnnistanud.
Ma ei ole end veel tutvustanudki. Meeldiv tutvuda, minu nimi on Linda. Ma olen kolmekümne ühe aastane, meeter seitsekümmend viis pikk, kaalun kuuskümmend kaheksa kilo ja kannan (tänu oma mehe piiritule heldusele) kõige ilusamaid rõivaid, mida raha eest osta saab. Meestes äratan ma iha ja naistes kadedust.
Ometi tean igal hommikul, kui silmad lahti teen ja näen seda ideaalmaailma, millest kõik unistavad ja mille üksnes vähesed suudavad endale välja võidelda, et seegi päev tuleb kohutav. Kuni selle aasta alguseni ei olnud ma mingeid küsimusi esitanud, olin lihtsalt oma elu elanud, ehkki vahete­vahel haaras mind siiski süütunne, et olen saanud rohkem, kui väärin.

***
Sattusin seda lugema täiesti juhuslikult ja peale raamatu läbi lugemist ei saanud ma aru miks selle raamatu pealkiri selline on. Ometi lõpus jäigi kõik kuidagi lahendamata.
Mees just kui nagu teadis kõike, kuid seal samas nagu ei miskit.
Ma loen väga vähe raamatuid seega see  ''Elisa Raamat'' minu telefonis suutis mind selle raamatuni juhatada. Ma ei kiida seda maast taevani ,kuid ei halvusta ka.
Kui sul on kõik hästi ja olemas siis alati peab kusagil ju tekkima mingisugune ''AGA mis siis kui... .''
Just selles raamatus kirjeldab ära selle naise mõtted, teod ja tahtmised.

Mõnusaid raamatu elamusi ka neile kes on kätte saanud mõne hea raamatu.

Sildid: , , ,