Lapse isalt pole õigus nõuda alimente?!

Jäin lugema naisteka lehelt ühte artiklit, kus siis noor naine kirjutab sellest kui ebaõiglane on naiste suhtes meestele alimentide määramine olles ise koos uue mehega. Artikli kirjutaja ise esindab alimentide maksmise poole pealt mehi. Seletab lahti meie Eesti näruse palga ja mehe tuleviku seoses sellega, kui isal on kohustused oma lapse ees aga seal samas ei saa mees edasi minna oma eluga.
Mis jääb meie isakestele rahakotti peale laenude ja kohustuste maksmisi.
Kirjutaja ise lisab, et tal endal on tuttav mees, kes maksab mitusada eurot oma naisele kuid temakesel uus mees nii heal järjel, et naine ei käi töölgi enam.
Okei ma mõistan, on ja tõesti leidub neid mehi kes on toetavad olnud oma naise ja lapse suhtes moraalselt ja emotsionaalselt. Järsku tuleb mingi ebaõiglus ja nõuab sinult suuri summasid, kuid oled olnud parim.
Olgem realistlikud, alimendid on määratud põhjusega. Kõik ei saa omale ,,heal järjel'' uut meest varukast võtta või üldse ei leia endale kaaslast ja peab oma lapse üksinda ülesse kasvatama. Kuidas see naine peaks üksinda küll toime tulema oma palgaga ja mitte nõudma lapse isalt alimente. Samal ajal lapse isa joob kusagil ja töötab mustalt ümbriku palga eest, sülitab sulle näkku ja mängib isa endale heaks oleval ajal. Laps vajab palju raha! Mida aeg edasi seda olulisem. Riided, huvid, oma tuba, väljas käimised , sünnipäevad, eraldi soovid ja ma võin seda edasi kirjutama jäädagi.
Raha kulub palju, üks kord õhtul süüagi tehes märkad, et kui vähegi korralikumat toitu tahad läheb sul 30-40 € 1 kord. Palju sa seda ühte toitu süüa saad.. ehk 2 päeva, heal juhul 3.
Me ei saa kaitsta mehi kes ei suuda oma 8-aastasest east välja tulla. Teine variant on see, et mõningad neist on oma lati nii kõrgele tõstnud isaks olemisega.. rääkides endast nii palju head mida ta kõike teeb ja lubab. Muideks tegudeni see mees kunagi ei jõuagi!
Ma lugesin ka kommentaare :


Ja neid kommentaare jätkub mõlemalt soo esindajalt.
Ma leian, et bioloogiline isa peab kas võtma vastutuse või maksma alimente. Kui sa ei ole olnud mees enne siis kuidas sa hiljem paremini aru saad. Ikka makstes raha lapsele, et oleks vähegi parem elu materiaalselt.

Link artiklile: ( LINK )

Sildid: , , ,